FVSL

GOLDEN GLOVES - WINTER 2022-2023     (Updated Nov-26-2022)

Competition Name Team Shutouts
Premier TYRONE VENHOLA Abbotsford United 3
Premier LUKAS STRAUTS FC Tigers Vancouver 3
Premier NUNO JOSE RIBEIRO DE JESUS Langley United 3
Premier LUCAS ROBSON FC Faly 1
Premier TREYSON SMILEY Langley United 1
Premier ISAAC KONG-WALLER Micro Footie 1
Premier YIHAO LI SFC Pegasus Royals 1
Premier COWAN PARK Vancouver Whitecaps U19 1
Premier MAXWELL CAMPEAU Vancouver Whitecaps U19 1
Division 1 TREYSON SMILEY Langley United B 4
Division 1 NIHAL BAINS SFC BB5 United 3
Division 1 AHMED HASSONA TSS FC Rovers II 3
Division 1 EMMETT MCGILLIVRAY TWU Spartans B 2
Division 1 JACKSON LAU Abbotsford United U21 1
Division 1 JOHANNES REGIER Abbotsford United U21 1
Division 1 AIDAN CHARTRAND FC Faly B U21 1
Division 1 SUHAYB BACCHUS FC Stars Academy A 1
Division 1 AUSTIN VOKEY FC Tigers Vancouver B 1
Division 1 TAYLOR WEAKES Langley United B 1
Division 1 JUGJOBAN UGHRA North Delta NEWWAY 1
Division 1 MATHEW PEREIRA North Delta NEWWAY 1
Division 1 AHMAD AL HALABI North Surrey Mustangs A 1
Division 1 JOSH BANIPAL SFC BB5 United 1
Division 1 HASHIM ALMOSLEM Surrey Utd Reds 1
Division 2 RYAN LEDBROOK Aldergrove Highlanders 3
Division 2 SANJIWAN SANGHA Abbotsford United B 2
Division 2 CHRISTOPHER THOMAS Albion FC United 2
Division 2 SELWYN RAMZAN MUNIAN Coastal FC United 2
Division 2 NATHANEAL LOTT Mission SC A 2
Division 2 RILEY THERNES Surrey United B 2
Division 2 JONATHON VUGTEVEEN Tzeachten FC 2
Division 2 DYLAN MCKAMEY Albion FC United 1
Division 2 ARATH BELLO Coastal FC United 1
Division 2 JAGJEET BATTH GVU Punjab FC 1
Division 2 DANIEL PORTER Ladner FC 1
Division 2 JAYVEN GILL Ladner FC 1
Division 2 GABRIEL ALVARADO Langley City FC 1
Division 2 BRYAN ROMAN Langley Utd Dynamo 1
Division 2 COLTON HUBERTS Mission SC A 1
Division 2 CONNOR PICKERING Mission SC A 1
Division 2 ELVIN PHIRI North Surrey Mustangs B 1
Division 2 ARSHNOOR BEDI Pacific United FC 1
Division 2 GURPREET SINGH Pacific United FC 1
Division 2 TERRY JACKSON Poco FC Titans 1
Division 2 GLORY SHUMBUSHO Tzeachten FC 1
Division 3 JUDE PRECIOUS OKECHO SFC Royals 5
Division 3 ALEXIS CORTES Aldergrove Midlanders 4
Division 3 HARVEY DUTT Poco FC Rockets 3
Division 3 MANN HARJOT BCT Westside United 2
Division 3 INDER DEOL Grass & Hops FC 2
Division 3 DAVID REITH Langley United C 2
Division 3 BRANDON TOOR BAPTISTE North Delta Titans A 2
Division 3 ANTHONY HOULE Ridge Meadows Misfits 2
Division 3 DYLAN HUGH Tzeachten Xwelmexw A 2
Division 3 JASPREET SINGH BCT Westside United 1
Division 3 SEAN LAMPRECHT Grass & Hops FC 1
Division 3 ARIAN VARASTEH Langley United C 1
Division 3 JARID HEINRICH Mission SC B 1
Division 3 KEVIN HENDERIK North Delta 91s 1
Division 3 MATHEW PEREIRA North Delta 91s 1
Division 3 AARON SAHOTA North Delta United 1
Division 3 BENJAMIN ZABIEREK Ridge Meadows Black Sheep 1
Division 3 YUTO NAKATA Ridge Meadows Black Sheep 1
Division 3 LIAM GODFREY Ridge Meadows Misfits 1
Division 3 BRENT MUIRHEAD Ridge Meadows Rowdies 1
Division 3 SABASTIAN OWENS Ridge Meadows Rowdies 1
Division 3 ARASH YOSHIHASHI BIGDELOU Tri City FC A 1
Division 3 DAYLIN WALLIS WRU Cloverdale FC 1
Division 3 KENNETH COLOSIE WRU Cloverdale FC 1
Division 3 KENT COOPER WRU Cloverdale FC 1
Division 3 ADRIAN LISSIMORE WRU Vault FC 1
Division 3 ALEX COURVILLE WRU Vault FC 1
Division 3 SCOTT MCINDOE WRU Vault FC 1
Division 4 SEBASTIAN SILVA MADRIGAL Poco FC Pacific 3
Division 4 KHALED ALSUBEHI Ridge Meadows Dons 3
Division 4 RYAN MARK Tri City FC B 3
Division 4 GAGAN DHALIWAL BC Tigers 2
Division 4 DANIEL HAMAOKI North Delta Royals 2
Division 4 BAILEY WALKER Poco FC Athletic 2
Division 4 SHAWN DAVIS Poco FC Evolution 2
Division 4 ANDREW BLAKEMAN Poco FC Pacific 2
Division 4 MANEET MALHOTRA SFC Players 2
Division 4 URIEL BACA CESAR TWU Spartans C 2
Division 4 GLORY SHUMBUSHO Tzeachten Xwelmexw C 2
Division 4 STEPHEN SLOAN Tzeachten Xwelmexw C 2
Division 4 MUHAMMED SIRAJ UDINOOR MEETHALEPURAYIL White Falcons FC 2
Division 4 ALEXANDER BROGAARD Abbotsford Phoenix FC 1
Division 4 ALEXANDER ROLLAND Abbotsford Phoenix FC 1
Division 4 RYAN MOFFAT Aldergrove Lowlanders 1
Division 4 AMARJOT WILKHU BC Tigers 1
Division 4 GURKARN SHEENA BC Tigers 1
Division 4 JUSTIN KAINTH GVU Vancouver Utd 1
Division 4 BLAIN POLISHAK North Delta Falcons 1
Division 4 BRETT GERAK North Delta Falcons 1
Division 4 KARSTEN FOSTER North Delta Falcons 1
Division 4 MATEO JAKUS Poco FC Evolution 1
Division 4 MELVIN DULEY Ridge Meadows Folly 1
Division 4 SCOTT PIESCHEL Ridge Meadows Folly 1
Division 4 SEAN HUTCHINSON Ridge Meadows Folly 1
Division 4 MOHAMMAD AKHTAR SFC Punjab 1
Division 4 MATTHEW BARKER South Delta Alumni 1
Division 4 ARRON SAWKA Surrey Utd Cosmos U21 1
Division 4 NAIM NEMAT Tri City FC B 1
Masters 1 CRAIG MONTAGUE Langley Utd Knights 6
Masters 1 SHANE MONKMAN Chilliwack Rapids 3
Masters 1 MICHAEL SORGE Langley Utd Benders 3
Masters 1 ALEX ANDREWS Ridge Meadows Wolves 3
Masters 1 BENJAMIN ALDOUS Langley Utd Benders 2
Masters 1 ROBERT MCCAUL North Delta Rangers 2
Masters 1 SELWYN MUNIAN North Delta Rangers 2
Masters 1 PAUL SHEPPARD Surrey United 2
Masters 1 GURPREET MAHIL Aldergrove Utd Players 1
Masters 1 MICHAEL MONTAGUE Ridge Meadows Wolves 1
Masters 1 DAVE HLEUCKA Surrey United 1
Masters 1 PAUL WINTERHOFF Tzeachten Xwelmexw B 1
Masters 1 MIKE ARRANO Whalley City 1
Masters 3 VIKRAM BAKSHI Coastal FC Alumni 2
Masters 3 LEON BOSSE North Delta Phoenix 2
Masters 3 IMAN REZAI Poco FC Hawks 2
Masters 3 GURDEEP DHALIWAL SFC Westside United 2
Masters 3 MARK RODGERS Albion FC Thunder 1
Masters 3 DAVID KUBEK Aldergrove United 1
Masters 3 REMO SCHULZ Aldergrove United 1
Masters 3 ALEXANDER THOMSON Guildford FC Pacific Utd 1
Masters 3 CRISTIAN MELGAR Guildford FC Pacific Utd 1
Masters 3 NICHOLAS RUEGG Langley Utd Heat 1
Masters 3 RYAN FULLER Ridge Meadows Chargers 1
Masters 3 SAGGER GILL SFC Westside United 1
Masters 3 WASIM KHAN SFC Westside United 1
© Fraser Valley Soccer League. All Rights reserved.