FVSL

GOLDEN BOOT - WINTER 2023-2024      (Updated Mar-31-2024)

Competition Name Team Goals
Premier VICTORY SHUMBUSHO Abbotsford United 22
Premier BRODY THOMAS Langley United 20
Premier COLTON O'NEILL Abbotsford United 12
Premier PEDRO PAZ DUARTE Langley United 12
Premier DAVID AJAGBE Vancouver Whitecaps 11
Premier MATTEO SAMORI Vancouver Whitecaps 11
Premier CONNOR HILDEBRANT Abbotsford United 10
Premier DANIEL DAVIDSON Abbotsford United 10
Premier JOEL BADGER Ares AFA 10
Premier CHARLES TCHOUYA NANA Surrey United 9
Premier MICHAEL HENNESSY Columbus FC 8
Premier ADMIR SALIHOVIC FC Tigers Vancouver 8
Premier ARJUN MANN FC Tigers Vancouver 8
Premier SHAYA ZARJAMPOUR Ares AFA 7
Division 1 DALE LONG Tzeachten FC A 22
Division 1 NICO MRSIC FC Tigers Vancouver B 21
Division 1 DAVID SAAVEDRA TWU Spartans B 14
Division 1 JAMES PIDUTTI FC Tigers Vancouver B 12
Division 1 SWAMYA HARDIK SINGH GVU FC Punjab A 12
Division 1 ABDISA POURASLANI FC Tigers Vancouver B 11
Division 1 BRUCE NGUYEN Columbus FC B 10
Division 1 NICHOLAS THOMSON Langley United B 10
Division 1 YOUSSEF YAGOUB NS Juba FC 10
Division 1 PRESTON KING TWU Spartans B 10
Division 1 ALP ATILGAN Vancity Pro B 10
Division 2 MASLAH HASSAN FARAH Central Athletics FC 31
Division 2 JUSTINE CHOLA Mission SC A 24
Division 2 BELA PIOCZA Albion United 20
Division 2 SAIROOB SAIROOB Central Athletics FC 18
Division 2 EUAN AITCHISON Ladner FC 14
Division 2 TYREESE MEAS Central Athletics FC 12
Division 2 TYLER WALTERS Surrey United B 11
Division 2 KYLER CHONG Aldergrove Highlanders 10
Division 2 LEE BOON Aldergrove Highlanders 10
Division 2 GARRY ONYEJELEM Central Athletics FC 10
Division 2 JACKSON HLEUCKA Surrey Utd Reds 10
Division 2 ZACK SCOTT Surrey Utd Reds 10
Division 3 HTOO EH HTOO Langley Utd Dragons 30
Division 3 SAY EH SAY Langley Utd Dragons 24
Division 3 ISHMINDER DHALIWAL ASA Selects 22
Division 3 CAMERON WHITTERS Langley Utd Dynamo 20
Division 3 PURMVEER BINAR SFC Temple United 20
Division 3 JEREMY SEPULVEDA WRU Cloverdale FC A 20
Division 3 MATHEW POINT Tzeachten Schi:ya 15
Division 3 NIMA OWLIAZADEH ASA Selects 14
Division 3 JESSE RICHARDSON LUSA Young Guns 13
Division 3 ALEXSANDAR RADOVANOVIC Poco FC Rockets 13
Division 3 RAMANDEEP SINGH BCT Westside Utd 12
Division 3 AUSTIN BLACKWELL Langley Utd Impact 12
Division 3 JACOB WALTERS Ridge Meadows Surge 12
Division 3 AMARPAL SINGH BAJWA SFC Players 12
Division 3 KAMIL BASIAK SUSC Cosmos U21 12
Division 3 OWEN SMITH SUSC Cosmos U21 12
Division 3 JESSY REIMER KLASSEN Poco FC Rockets 11
Division 3 TRAVIS CAMPBELL LUSA Young Guns 10
Division 3 TARANDEEP GILL PUFC Akal United 10
Division 3 CONNOR HOEKSTRA Ridge Meadows Surge 10
Division 3 PRINCE SHARMA SFC Players 10
Division 3 HARMAN DEOL SFC Spartans 10
Division 4 TYLER HALVERSON Poco FC Evolution 42
Division 4 JUAN VILLALBA All United FC 31
Division 4 JEVON GUISEPPI Tri City FC 24
Division 4 VLADISLAV MOLDAVANOV Ridge Meadows Dons 23
Division 4 WILLIAM ADJEI All United FC 22
Division 4 ABHAY BHULLAR Peace Arch FC 22
Division 4 ALEXANDER BAUMANN Poco FC Evolution 20
Division 4 NICHOLAS LUCCOCK TWU Spartans C 20
Division 4 GAVIN MAAN Abbotsford Utd C 19
Division 4 ADRIAN JACKSON Ridge Meadows Folly 17
Division 4 SANTIAGO JOHANNES PEREZ North Delta Falcons 16
Division 4 DEMACA AXEL STILL DAPOMON Peace Arch FC 15
Division 4 JOSE JUAN GIRALDO RIOS Poco FC Evolution 15
Division 4 GARRET COOMBES Tri City FC 14
Division 4 JASON BAXTER Abbotsford Phoenix 13
Division 4 ELIE ASSAF Aldergrove Utd B 13
Division 4 SAMSON MUSINGUZI FCT Stars Academy B 13
Division 4 SAHIJ MINHAS Abbotsford Utd C 12
Division 4 JAKE LOFTUS Ridge Meadows Dons 12
Division 4 SERGIO JIMENEZ CAMACHO Tri City FC 12
Division 4 JOSHUA FEDORUK ASA Graduates 11
Division 4 LAWRENCE KABILA All United FC 11
Division 4 KOHEN PANKRATZ Poco FC NS Rangers 11
Division 4 GREGG MAIR Ridge Meadows Dons 11
Division 4 OBED ACQUAYE All United FC 10
Division 4 JORDON ANGELL Langley Spearheads 10
Division 4 LIBAN ISMAIL ABDI Peace Arch FC 10
Division 4 ALEXANDER BIDDLECOMBE Poco FC Athletic 10
Division 4 ALIREZA FATHI Poco FC Evolution 10
Division 4 NICOLAS GONZALEZ Poco FC Evolution 10
Division 4 COLE RUSSELL Poco FC NS Rangers 10
Division 4 KODY GELINAS Poco FC NS Rangers 10
Division 4 CHAITONTHUEAK SONGPON Viet Spirit FC 10
Masters 1 AZAD PALANI Langley Utd Knights 14
Masters 1 JIRI (GEORGE) ZASPAL RMSC Wolves 13
Masters 1 JASON FLINT Langley Utd Knights 12
Masters 1 BRAYDEN VOLKENANT Langley Utd Knights 11
Masters 1 DAVOR RAJHERT Aldergrove Players 10
Masters 1 PAOLO URBINA North Delta Rangers 10
Masters 2 ROBINSON JIMENEZ SFC Westside United 24
Masters 2 EGEZON STULCAKU Langley Utd Bombers 19
Masters 2 JOHN HALLAM Ridge Meadows Inter 15
Masters 2 CRAIG REYNOLDS WRU Cloverdale FC B 15
Masters 2 ILAN RUBLEVSKY Whalley City 15
Masters 3 CAMDEN TAYLOR Coastal FC Alumni 22
Masters 3 EBRAHIM BOUZARI Poco FC Revolution 16
Masters 3 BEN AMIS WRU White Rock 16
Masters 3 WEI WANG Surrey Utd Legends 13
Masters 3 RYAN MCCURDY Surrey Utd Legends 12
BMSL Masters RODRIGO BORGES FRANKLIN SILVA FC Brazil 22
BMSL Masters ILIA DAVYDOV Red Star FC 16
BMSL 1 DANIEL GORELOV Mundiavocat FC 22
BMSL 1 JORGE FRANCISCO OROZCO EGUIZA Team Mexico 12
BMSL 1 KIERAN SULLIVAN Coasters FC 11
BMSL 1 FERGUS FOODY Coasters FC 10
BMSL 1 YOUSIF MASOUD Damodar FC 10
BMSL 1 PATRICK WEBB Mundiavocat FC 10
BMSL 2 DIEGO GOMEZ EV FC 14
BMSL 2 KIAN KAAS FMFC United 14
BMSL 2 JAMES DAWOOD MOSHEY Ath Mariachis FC 13
BMSL 2 ROBERTO VARGAS EV FC 13
BMSL 2 GERARDO ANDRES TIRAPEGUI FLORES Ath Mariachis FC 10
BMSL 2 VICTOR OKARAH FMFC United 10
BMSL 3 KIERAN KELLY Vancouver Celts 36
BMSL 3 RINU GEORGE ROY Van Kerala FC 21
BMSL 3 HUSSAIN AL-SAMAK FMFC City 14
BMSL 3 RICHARD PRIDHAM Vanchester United 10
© Fraser Valley Soccer League. All Rights reserved.