FVSL

Spring 3 — May 4-9 2024       (Updated: 13-May)

Updated or changed fixtures are marked with a

Week Div.
Home
Score
Away
R
Y
Field Day/Time Referee
U/D
#3 Premier U-19
Ares AFA Academy
3-3
BCT Supra Academy
 
3
Cloverdale 2
Sat 6 Estacio
#3 Premier U-19
SFC Pegasus Elite
0-3
Premier Academy
 
1
Hjorth 2
Sat 6 Cimbrea
#3 Premier U-19
Faly Academy
3-0
Vancity Pro Academy
 
 
Central
Sat 5 Pop
#3 Premier U-19
Langley United
6-1
P2P Academy
 
 
Willoughby NE3
Sun 6 Shehadeh
#3 Burnaby 2
Vatos Locos FC
2-3
Dinamo Anatolia
 
 
Burnaby 5
Sun 6 Joy
#3 Burnaby 2
Ares AFA B
6-0
Real Southburn
 
4
Burnaby 5
Sun 8 Daniel
#3 Premier
Ethio FC
3-2
SFC Azaad
1
1
Burnaby 4
Mon 9 Mohammed
#3 Burnaby 2
Vanc Patagonia B
4-2
YG FC
 
4
Burnaby 1
Mon 7 Abaspour
#3 Premier
Vancity Pro A
2-1
Langley United
1
6
Hjorth 1
Tues 8.45 Massaro
#3 1
FCT Stars A
0-5
NS Mustangs A
 
 
Newton 5
Tues 8.45 Abaspour
#3 1
GVU FC Punjab A
4-3
TSS FC Rovers II
 
1
Newton 4
Tues 8.45 LeFloch
#3 2
Guildford FC
0-4
Mission SC A
 
1
Hjorth 2
Tues 8.45 MacPhail
#3 3 North
Langley Utd Impact
2-3
LUSA Young Guns
 
7
Yorkson
Tues 9 Naderi
#3 Masters
Langley Utd Bombers
5-1
SFC Westside United
 
2
Willoughby SW4
Tues 9 Broom
#3 Burnaby 1
Real Vancouver
4-11
Quolus FC
 
1
Burnaby 4
Tues 9 Galeano
#3 Premier
BCT Supra FC
4-0
Ares AFA
 
2
Newton 5
Wed 9 Estacio
#3 Premier-U19
Faly Academy
4-2
Langley United
 
 
Walnut Grove
Wed 9 Naderi
#3 1
Spades
4-5
Vancity Pro B
 
2
Hjorth 2
Wed 8.45 Shehadeh
#3 2
ASA Selects
4-1
Aldergrove Utd A
 
3
Mouat 4
Wed 8 Mohammed
#3 2
Aldergrove Highlanders
0-2
SFC Royals
1
2
Yorkson
Wed 9 Kwieton
#3 2
Poco FC Titans
3-2
Guildford United
 
2
Gates 1
Wed 9 Cimbrea
#3 3 North
Poco FC NS Rangers
1-2
Ridge Meadows Black Sheep
1
1
Gates 1
Wed 7.15 Tin Po Au
#3 3 North
Albion Strikers
1-7
Poco FC Evolution
 
1
Samuel Robertson
Wed 8 Ding
#3 3 Central
Abbotsford Utd B
4-0
Wyvern FC
 
 
Mouat 3
Wed 8 Anuik
#3 3 Central
Langley Utd Dynamo
7-0
NS Mustangs B
 
1
Willoughby SW4
Wed 9 Filippelli
#3 3 South
North Delta Falcons
0-4
BCT Westside Utd
 
3
Pinewood Park
Wed 6.45 Sandhu
#3 3 South
North Delta 91s
8-0
North Delta Royals
 
1
Mackie
Wed 8.30 Othman
#3 3 South
Grass & Hops FC
2-1
White Rangers
 
1
Newton 6
Wed 9 Schmunk
#3 Masters
Fast FC
1-6
FC Brazil
 
1
Cloverdale 1
Wed 8.45 Abaspour
#3 Burnaby 1
EV FC
3-1
FC Hae Tae
 
4
Burnaby 4
Wed 9 Cacho
#3 Premier
Juba FC
4-4
Goal Centre Croatia
 
2
Tom Binnie
Thurs 8.45 LeFloch
#3 3 Central
Tanoa FC
7-1
FCT Stars B
 
2
Newton 5
Thurs 8.45 Ding
#3 3 Central
Aldergrove Midlanders
0-1
Surrey Utd Cosmos
1
2
Yorkson
Thurs 9 Nicholl C
#3 3 South
SFC Players
3-1
GVU FC Punjab B
 
3
Newton 6
Thurs 9 Singh Ro
#3 Masters
FA Romania
6-1
Surrey United
 
 
Hjorth 2
Thurs 8.45 Estacio
#3 Masters
Coastal FC Alumni
1-2
Langley Utd Knights
 
 
South Surrey Ath 10
Thurs 9 Lyon
#3 Burnaby 1
Croatia Mladost
2-2
Vanc Patagonia A
2
6
Burnaby 4
Thurs 9 Masoud
#3 Burnaby 2
FC Hastings
2-3
Ath Mariachis FC
 
 
Burnaby 1
Thurs 7 Choy E
#3 Burnaby M
Inter Vanc FC
3-1
Vanc Patagonia C
1
4
Central
Thurs 8 Nouri Zadeh
#3 Burnaby M
Poco FC Revolution
1-2
Europa FC
 
1
Gates 1
Thurs 9 MacPhail

Updated or changed fixtures are marked with a

 


© Fraser Valley Soccer League. All Rights reserved.