< Back

Archives - Division One

 Division One Division One
 League Champions Playoff Champions
  1959 Sasquatch Inn 1959 Not played
  1960 Winner not known 1960 Not played
  1961 Port Coquitlam 1961 Not played
  1962 Port Coquitlam 1962 Not played
  1963 Sasquatch Inn 1963 Not played
  1964 Sasquatch Inn 1964 Not played
  1965 Bradner Reds 1965 Not played
  1966 Bradner Reds 1966 Bradner Reds
  1967 Bradner Reds 1967 Sasquatch Inn
  1968 Bradner Reds 1968 Bradner Reds
  1969 Bradner Reds 1969 Bradner Reds
  1970 Langley Borsato 1970 Langley Borsato
  1971 Bradner Reds 1971 Not played
  1972 Surrey Cardinals 1972 Not played
  1973 Surrey Cardinals 1973 Bradner Reds
  1974 Bradner Reds 1974 Bradner Reds
  1975 Langley Borsato 1975 Chehalis Golden Eagles
  1976 White Rock United 1976 White Rock United
  1977 White Rock United 1977 White Rock United
  1978 Langley Borsato 1978 Bradner Reds
  1979 Haney F.C. 1979 White Rock United
  1980 Haney Black Sheep 1980 Haney Black Sheep
  1981 Langley Athletics 1981 Langley Athletics
  1982 Haney Witch of Endor 1982 Semiahmoo Saints
  1983 Aldergrove United 1983 Sukh Sagar
  1984 The Keg Shooters 1984 The Keg Shooters
  1985 Aldergrove Olympias 1985 Haney Billy Miner
  1986 Aldergrove Olympias 1986 Mission FVA
  1987 Aldergrove Olympias 1987 Mission FVA
  1988 Aldergrove Olympias 1988 Langley Athletics
  1989 Surrey Jimís Hideaway 1989 Haney Witch of Endor
  1990 Fraser City F.C. 1990 Fraser City F.C.
  1991 White Rock 1991 Not played
  1992 PoCo Unprecedented 1992 West Fraser
  1993 Surrey FC Celtics 1993 Fraser Valley Hotspurs
  1994 Chehalis Chiefs 1994 Chilliwack District
  1995 PoCo Northside Rangers 1995 North Delta United
  1996 Abbotsford Storm 1996 Surrey FC Rangers
  1997 1 Central  -  Surrey United 1997  
  1998 Aldergrove United 1998 Aldergrove United
    1 Central  -  Surrey United    
  1999 1A  -  PoCo City Express 1999 1A  -  PoCo City Express
    1B  -  Aldergrove United   1B  -  North Surrey Thunder
    1 Central  -  Delta United   1 Central  -  Delta United
  2000 Rangers F.C. 2000 Rangers FC
  2001 Surrey City Rangers 2001 Surrey City Rangers
  2002 Langley Thunder    
         
  2007 Abbotsford Mariners    
  2008 Athletic Club BC    
  2009 Port Moody Gunners     
  2010 Whitecaps Prospects    
  2011 Trinity Western  University Titans    
  2012 Fraser Valley Red Devils A    
 
  DIVISION ONE WEST WINNERS DIVISION ONE EAST WINNERS
  1990 Fraser City FC 1990 Chehalis Chiefs
  1991 White Rock 1991 Aldergrove
  1992 Regents 1992 PoCo Unprecedented
  1993 Surrey FC Celtics 1993 Golden Ears Lightning
  1994 Surrey GN Sport 1994 Chehalis Chiefs`
 
  DIVISION ONE  WINNERS NORTH CENTRAL SOUTH
  1995   PoCo Northside Rangers Surrey United North Delta United
  1996     Surrey United